Apartamenty/Orebic

Proponujemy Państwu spędzenie emocjonujących wakacji w Chorwacji na półwyspie Peljesac – w pobliżu miasteczka Orebic – w bliskiej odległości od wyspy Korcula i portowego miasta Korcula. Jak głosi legenda, to właśnie tutaj miał się urodzić słynny żeglarz i podróżnik Marco Polo..

Nasza baza windsurfingowa w sezonie letnim 2020 będzie umiejscowiona na końcu półwyspu Peljesac w Viganj.

Prawie równoległy do linii brzegowej Półwysep Pelješac  usytuowany jest w południowej części dalmatyńskiego wybrzeża Chorwacji, ok. 30 kilometrów na północ od Dubrownika. Zaczyna się od zjazdu z magistrali adriatyckiej w okolicach  miejscowości Zaton Doli i ciągnie się aż do przylądka Loviste.

Ma długość około 70 km, do 3 km szerokości i około 8000 km? powierzchni. Jest górzysty, ukształtowany wraz z całym pasmem Gór Dynarskich ? najwyższe wzniesienie to góra  św. Eliasza (961 m. n. p. m.), na którą prowadzi kilka szlaków turystycznych i z której rozciąga się piękny widok na okoliczne wyspy i stały ląd. Zachodnia część półwyspu oddzielona jest wąską cieśniną (Kanałem Korczulańskim) od wyspy Korčula. Przez cieśniny te kursują regularnie promy Jadroliniji  usprawniające komunikację w rejonie Pelješaca, ale także liniowce płynące między innymi do Rijeki oraz wielkie, luksusowe statki wycieczkowe.

Ze względu na łagodny klimat oraz wyjątkową czystość wody jest to jedna z najchętniej odwiedzanych części  Chorwacji. Średnia temperatura wody w miesiącach letnich wynosi ok. 24 stopnie, a średnia temperatura powietrza nie spada poniżej 21 stopni! Ekspozycja słońca wymusza stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, aby ochronić skórę przed oparzeniami..

Korcula widziana ze wzgórza:

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.